20110222

Confest 2010/2011

Please find the Synopsis in English in the end.


Confest on harukordne ettevõtmine tänapäeva üliglobaalses maailmas - boheemlik välilaager on prii mobiililevist, linnahelidest ja võimendatud muusikast. Selle asemel kostab trummide kumedat kaja ööpäev läbi ja levib puutolmu ja heinalõhna, sekka vahel ka Cannabis indica hõngu.
Melbourne'ist 300km loodes Mildura läheduses peetakse vabameelset festivali, mis kestab tavaliselt nädala aastavahetusel ja teine toimub lihavõtete paikku. Tunnuslause on ''down to earth'' (ing. k. tagasi maa peale), seda nii inimeste meelelaadi kui ka administratiivse poole osas.

Infotelk


Kogu korralduslik pool toetub osalejate vabatahtliku töö najale, mida peaks tegema 2h päevas (nt valvama sissesõiduvärava piletiputkas, olema info-vöi medtelgis). Sel aastal oli lisaks veel tammiehitamine, kus Kanada Kobrastest (ing.k. French Canadian Beavers) moodustatud meeskond ehitas käepärastest vahenditest (mudast, roigastest ja reklaamplagudest) tamme vee tõusu aeglustamiseks.Kuna veetõus oli vahel kuni 1cm tunnis, siis laagrit koliti pidevalt Edwardi jõest jupphaaval eemale. Hoolimata sellest oli rahuliku kuid tugeva vooluga jões hea kuumadel päevadel ujuda - lihtsalt varbaid kasta polnud võimalik, sest kohe läks vesi sügavaks, esmalt vööni ja teise sammu astudes juba üle pea. Nimelt oli veetase üle oma normaalse ~2..2,5m.
Aastanumbri vahetus sai veedetud E ja paari sõbra seltsis jõevoolus triivides - nii olime ühtlasi ka sääskede eest kaitstud. Hoolimata pilkasest pimedusest nii vee all kui vee peal oli see lahedaima aastavahetus, mis kunagi veedetud.Telgid ja nädala moon tuleb kõigil ise kaasa võtta nagu ka tekkiv olmeprügi, mis omal jõul loodusest minema toimetatakse. Kohapeal on mõned kohvikutelgid (>jääkohv ja mahlad) ning pannkoogiputka, mõni karri ja woki koht sekka. Minev kaup on kõiksugu teed, tofu- ja taimetoidud.Toimus mitusada erinevat töötuba teemadel nagu näiteks: kapoeira, meditatsioon, maavälised tsivilisatsioonid, fallosekultus, orgaaniline toitumine, kehamaalingud, massaaz, tango, kivikirveste meisterdamine. budistlik enesetervendamine, suudlemine, mudaravi jne. Igaüks kes tahtis võis algatada töötoa, vaja oli see vaid infotahvlile kirja panna. 
Mudaaugus
Mõõdetud kuumarekord tuulele avatud varjus oli +46°C (telgis sees +61°C). Seetõttu oli välja kuulutatud täielik tulekeeld ning jäi ära öine tulekeerutajate-neelajate etendus. Mingil põhjusel süttis üks auto, mis õnneks kustutati Confesti tuletõrjeautoga Kobraste pealiku eestvedamisel 20 minutiga. Kuna tuule suund oli puudest eemale, ei levinud tuli edasi ning üle 2000 osaleja said rahulikult paigale jääda.Kosmosemees ja tema baaslaev.

Tüdruk, kes ütles ''1g päevas on OK''Teejooja.

Riisimüüja.

Legendaarne korraldaja.

Tundmatu Viiking.
Kogu festivali üks tipphetki on mudalaste ronkkäik, kus sammudes etendatakse erinevaid tujusid ja emotsioone sõnadeta lihtsalt naerdes, nuttes, nuuksudes, karjudes, huilates, kiljudes või mõmisedes. Juurde käib muidugi ka vastavate krimasside tegemine.Teiseks suursündmuseks on aasta viimasel õhtul korraldatav eri karakterite demonstratsioonesinemine. Seekord astusid üles (kui nimetada vaid mõned): hullusärgis mees (näitas väljarabelemise kunsti ja seejärel langes katarsise tipphetkel selili maha), paljas helgetes 70ndates aastates mees flöödimängija, jalgrattal roosa korsetiga päikeseprillide ja paabulinnusulgedega ehitud moemees, rohelises baleriinikostüümis kollase vihmavarjuga tantsisklev sell, mitte-just-esimeses-nooruses kassnaine (seekord leopardinahas), laste kolmerattalisel kleidi ja päevavarjuga kontseptualist (kes seekord valiti kogu esinemise võitjaks).Keset põõsasmaastikku (austraalia ing.k. bush) telgis elades said selgeks bushi võlud: päevasest paarist sääsest varjulisemates kohtades sai hämariku saabudes liialdamata paar miljonit sääske, kes orienteerudes valguse ja soojuse järgi suutsid kõiki kõikjal ja kõikjalt hammustada. Päevane kuumus, ohakad ja õhus levivad peenliiva ja puutolmupilved olid selle kõrval vaid visuaalne ebamugavus.
Kui sääsesprei otsa sai, siis hammustuste vastu sai abi medtelgist, kus jagati lahkelt Calamine'i. 
Kopra käed

Noor ema, kes kaotas põlengus auto ja kogu muu kaasas olnud maise vara

Korraldusmeeskonna liige


Kobraste pealik ''Beaver King''

Mandy & Storm


Peale iga osaleja vabatahtliku töö on kogu festivali korralduslik selgroog Confesti komitee, kuhu kuulub paarkümmend inimest. Nende teha on suuremad ettevalmistused, sh teede rajamine (kuna sel aastal oldi vanast laagriplatsist veidi eemal), info- ja medtelgi püstitamine, personali köögi ehitamine merekonteinerisse, kohtade ja teede viidastamine, tuletõrjeauto ning välikäimlate korrashoid, jne.
Kõige entusiastlikumad neist tulid korda looma juba 6 nädalat enne algust.

Madrats peale ja minek.

Synopsis: Confest is a unique down-to-earth bohemian week-long event free from mobile phone coverage and other urbanistic spectacles held 300km north-west from Melbourne. All administrative work like holding the entrance gate and information desk is carried out by voluntairing participants minimum 2h per day.   
As the Edward river was rising as fast as 1cm per hour half of the festival had to be moved away from the lower shores of the river. Still, it was a splendid opportunity to take refreshing swims in the wide river as it was +46°C in the shadow on the last day of 2010. 

Main daily attractions were the hundreds of workshops from tango and organic food to mud healing and extraterrestrial civilizations.


For some reason a sedan set on fire itself - the fire was put out by the Confest firetruck and the 2000 participants could stay put. 


One of the highlights of the event is the parade of the mud men who present different emotions without words. The second largest spectacle is the show of different characters who dance, sing, jog or bike along the 'catwalk'.  


The most marvellous creature was selected and he made another round on his bicycle. 

In the middle of the Australian bush you get to know the conditions: mosquitos that magically out-numbred people in millions as the sun set, windblown dust and sand clouds, not to mention renentless heat. 

Besides every voluntair there was the hard-working Confest Comitee - some of its most enthusiastic members were at the site building infrastructure 6 weeks before the start of the event and stayed days after the event to back the site for the Easter Confest 2011. 

1 comment:

  1. Väga ilusasti kirja pandud Laur, tubli töö tehtud !

    ReplyDelete